کاربر مهمان، خوش آمديد!  ( ورود - عضويت )   امروز 24 مرداد ماه ، 1399
 
منوی اصلی

- گالری عکس سبک

- اخبار سبک

- ارتباط باما

-قلم رئیس سبک هانشی پورنجمی

تصاویر برتر

جدیدترین تصاویر

کاتا کاما

لیست صفحات
 لیست کمربند مشکی سبک
 فیلم های سبک
 تماس با ما
 نمایندگان استان ها
 تاریخچه سبک در ایران
 تاریخچه سبک در جهان

کاتای استاد پورنجمی 1


 
تاریخچه سبک در ایران
 
تاريخچه سبك ايشين ريو در ايران
ايشين ريو توسط هان شي دكتر مهراد نخعي به سال 1355 در ايران پايه گذاري شد. ايشان يكي از شاگردان ارشد استاد هارولدلانگ آمريكائي مي باشند. ايشين ريو چهارمين سبك كاراته بود كه در آن تاريخ وارد ايران شد.
اينجانب علي رضا مختارپور نجمي از سال 1353 كاراته را با شي هان خسرو دانش شروع نمودم و سال 1360 كمربند مشكي خود را در سبك كان ذن ريو از استاد بزرگ فرهاد وارسته دريافت نمودم در سال 1363 با هانشي دكتر مهراد نخعي آشنا شدم و بر اساس حسن اخلاق استاد و جذبه خاص كه در اين سبك وجود داشت مشغول تمرينات مستمر شدم – تا اينكه به سال 1367 در سبك شوتوكان نيز به هماره ايشين ريو به دان 3 نائل آمدم و در سال 1369 با استاد اًنجي اٌزو آشنا شدم ايشان داماد تاتسو شيما بوكو بنيانگذار ايشين ريو و اتحاديه كاراته اوكيناوا مي باشند. اَنجي اُزو از لحاظ فني و امور اداري قويترين استاد اوكيناوا در ايشين ريو با تداوم ارتباط و تمرين اينجانب با ايشان با توجه به اينكه در ايران دان 4 گرفته بودم از طرف ايشان در ژوئن 1995 به دان 5 و در ژوئن 2002 به دان 6 نائل شدم و انجمن ايشين ريو اكيناوائي ايران را به سال 1995 به طور رسمي به عضويت O.I.K.K.A اكيناوا در آوردم بدين سان از سال 1371 سيستم ايشين ريو اوكيناوائي بطور علني در ايران اعلان موجوديت كرد و در كنار ايشين ريو كاراته هانشي مهراد نخعي مشغول فعاليت بوديم و با وجود اينكه خيلي سعي بر اين شد كه به شكل واحد به فعاليت بپردازیم موفق نشديم لذا از سال 79 مصمّم شديم كه اين سبك نيز بسان سبكهاي ديگر جايگاهي براي خود داشته باشد تا بتوانيم مايه افتخار براي كشور اسلامي عزيزمان باشيم اكنون در زمان نشر اين مطالب اينجانب به عنوان نماينده O.I.K.K.A ژاپن با دان 7 (شي هان) در كشور عزيزم ايران مي باشم و علی رغم پیشنهادهای مختلف از کشورهای دیگر حتی امریکا با وجود مشکلات مالی وطنم را ترک نکردم و با فدراسیون کاراته کشورم همکاری تنگاتنگ خود را ادامه دادم. اميدوارم بتوانم در كشورم و ممالك مختلف همجوار مايه افتخار و موفقیت بوده باشم. و اكنون خدا را شاكريم در زمان رياست فدراسيون، استاد محترم حاج عليرضا سمندر و دبير محترم شي هان دكتر آشوري توانستيم مجوز فعاليت رسمي خود را دريافت نمائيم و به اميد فتح قله هاي افتخار براي كشور عزيزم هستم. همچنين شاخه بانوان سبك توسط همسرم سركار خانم شي هان تازه گويان دان 5 و فرزندانم و به كمك ديگر اساتيد بانو در استانهاي مختلف به نحو احسن اداره مي گردد؛ لازم به ذكر است كه همسرم نوه پسري عمه ام مي باشد و از سال 1357 به همراه برادرش، جانباز جنگ تحميلي برادر غني تازه گويان با خودم به تمرين مي پرداختند و اكنون به عنوان بنيانگذار كاراته بانوان آذربايجانشرقي بسان گذشته به آموزش و تدريس خود ادامه مي دهد و شاگرداني در رتبه هاي بسيار بالا كه توانسته اند در كاراته بانوان استان و كشور دستي داشته باشند، تحويل جامعه كاراته استان بدهند، اميد است آنها نيز بسان خود شاگرداني را تربيت نمايند تا بتوانند ادامه دهنده راستين راه اين شير زنان مؤمنه، متعد و بسيجي باشند.
بو شيدو – يا رتبه پهلواني-
در اكيناوا اساتيدي كه به مرحله خاص استادي از لحاظ معنوي و فيريكي مي رسند رتبه بوشيدو از طرف بودو كان اكيناوا، مركز كاراته سنتي به او اهدا مي شود.
شي هان پور نجمي در سال 1999 بنا به پيشنهاد هانشي انجي اُزو به بودوكان اكيناوا لقب بوشيدو را به همراه لوح مخصوص آن دريافت نمود و در ايران تنها شخصي است كه داراي لقب بوشيدو بودوکان اكيناوا مي باشد.
اكنون در تمام ميادين كاراته جهاني ايشين ريو اكيناوائي ايران با نام اكيناوا ايشين ريو كاراته كوبودو ايران شناخته شده مي باشد.

بازديد : 5565 بار
Select Language
Translation

برترین مطلب روز
نام صفحهبازديد
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو - بانوان[656]
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو - آقایان[752]
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو[1781]
 تماس با ما[1855]
 نمایندگان استان ها[2761]
 تاریخچه سبک در ایران[5566]
 تاریخچه سبک در جهان[5357]

نمايش آرشيو صفحات


مطالب گذشته
چهارشنبه، 18 دي ماه
· اعلامبه مجلس ترحیم
دوشنبه، 9 دي ماه
· دیدار با سرپرست فدراسیون کاراته
دوشنبه، 15 مهر ماه
· حضور در اولین دوره لیگ ایپک یولی
· تمدید احکام نمایندگان مختلف استان ها
يكشنبه، 24 شهريور ماه
· دیدار با سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان
پنجشنبه، 14 شهريور ماه
· پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور
چهارشنبه، 29 آذر ماه
· مسابقات بین المللی آذربایجان
پنجشنبه، 4 خرداد ماه
· دیدار هانشی پورنجمی با آقای دکتر فرجی
چهارشنبه، 3 خرداد ماه
· رئيس فدراسيون كاراته به دكتر نيكوخصلت تبريك
دوشنبه، 2 اسفند ماه
· مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته

مطالب قدیمی تر

امار

فیلم های اکیناوا ایشین ریو

سلام خدمت همه اساتيد و دوستان جهت مشاهده فيلم هاي سبک به لينک زير مراجعه نمائيد کاتا هاي پينان و هشت کاتاي اصلي اکيناوا ايشين ريو با تشکر از همه شما
http://www.okinawaisshinryu.com/content-6.html
کاتاهاي هانشي انجي اوزو و هانشي عليرضا پورنجمي


شهادت حضرت زهرا(س)

شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س)تسلیت باد

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir